Üniversitemin Footer’ı

Yıl 2014 oldu. 2014’ün daha ilk günlerinde bir şokla karşılaştık. Üniversitemin web sitesinin tasarımı değişmişti. Bir önceki modern, güzelim tasarım gitti, yerine saçma sapan çağ dışı bir tasarım geldi. İlk gördüğümde tasarımın çirkinliğinin yanı sıra responsive gibi olayların olmadığından yakınmıştım. Bugün çok daha güzel birşey farkettim. Aşağıdaki görüntüde sitenin footer’ı(alt kısım) var.

ogufooterGördüğünüz gibi Web 1.0 sitelerde kullanılan saat var. Mükemmel icat, saniye saniye gösteriyor. Üstelik flash değil, javascript. Yeni nesil yani. O güzelim kodları da burada.

Sanırsam altyapı yenilenmesi de olmuş. Eski linkler artık çalışmıyor. Url rewrite filan hak getire. Edu.tr uzantılı domaini Google’da karalisteye düşürmeseler bari.

Gülsem mi ağlasam mı bilemedim.

Bir de tabi üniversitenin “Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı”na 1milyon 116bin Türk Lirası hibe etme durumu var, çok sevdiğimiz Vali’nin söylediğine göre. Dile kolay, 1 milyon 116 bin TL. O parayla kaç laboratuar kurulurdu konulu bir çalışma yapmak lazım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir